Sıfır Atık Projesi Eğitimi
01 Ekim 2018

Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılıp Türkiye genelinde hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi çalışmaları,  Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başlatıldı. Hastanemiz; İstanbul’da Sıfır Atık Projesine başvuruda bulunan  İlk Kamu Hastanesi olma özelliğini taşımaktadır.

Sıfır Atık Projesinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi, sağlık çalışanlarının bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla; Hastane Yönetim Ekibi ve çalışanlarının katılımı ile İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından “Sıfır Atık Projesi Eğitimi” düzenlendi.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Sabri KAPLAN açılış konuşmasında; atıkların kaynağında doğru şekilde ayrılarak ekonomik değeri olan atıkların geri dönüşüme kazandırılmasının hedeflendiği, üretilen atık miktarının azaltılarak çevre kirliliğinin önlendiğini, atıkların sanayide hammadde olarak kullanılması ile enerji tasarrufu ve doğal kaynakların kullanımının azaltılarak milli ekonomiye katkı sağlandığını vurguladı.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Elif Morina YILMAZ tarafından verilen eğitimde; hastanede oluşan atıkların kaynağında doğru şekilde ayrıştırılması ile atık miktarlarının azaltılması, ekonomik değeri olan kâğıt, plastik, cam gibi ambalaj atıklarının kaynağında doğru ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması ve proje kapsamında yapılabilecek düzenlemeler konusunda bilgi verildi.

  • IMG_9945.JPG
  • IMG_9959.JPG
  • IMG_9972.JPG
  • slider.JPG
  • IMG_9951.JPG