T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Başhekim Yardımcıları


aydin_gulay_boyutlandırılan.jpg

Dr. Aydın GÜLAY; 1959 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak’ta tamamlayıp  1984 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden  mezun oldu. 2009 yılında  Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek Lisansını tamamladı. Memuriyete 1984 Yılında Erzurum ili  İspir İlçesi Karataş Köyü’nde sağlık ocağı  hekimi olarak başladı. Daha sonra Aşkale ilçesinde  sağlık ocağı hekimliği  ve Sağlık Grup Başkanlığı, Ankara Bala ilçesinde  sağlık ocağı hekimliği, Ankara Keçiören ilçesinde sağlık ocağı hekimliği ve Sağlık Grup Başkanlığı, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcılığı görevlerini yaptı. 1995 yılında İstanbul’a tayin oldu. İstanbul Üsküdar İlçesi sağlık ocağı hekimliği, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcılığı, Zeynep Kamil Hastanesi’nde  Başhekim Yardımcılığı, Üsküdar İlçesinde Grup Başkanlığı, İstanbul Üsküdar ilçesinde Esatpaşa Halk Sağlığı Laboratuarı’nda Laboratuar Müdürlüğü,  Kartal İlçesinde Sağlık Grup Başkanlığı yaptı. Orta derecede İngilizce bilmektedir. Aile Hekimliği Sertifika Eğitimi, Hasta Hakları Eğitimi,Tıp Hukuku  Eğitimi,Muhakkiklik Eğitimi belgelerine sahip, evli ve iki çocuk babasıdır. Dr.Aydın GÜLAY; 2004 yılından itibaren Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 

 


mehmet_can_boyutlandırılan.jpg 

Uz. Dr. Mehmet CAN;

Uz. Dr. Mehmet CAN; 1966 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1983 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1989 senesinde Tıp Doktoru olarak mezun oldu. Mecburi hizmetini Bingöl ilinde tamamladıktan sonra İstanbul’a döndü. Genel Cerrahi Anabilim Dalında ihtisas eğitimine başlayıp 1997 yılında genel cerrahi uzmanı oldu. 1998 yılında Sivas Numune Hastanesi genel cerrahi uzmanı kadrosuna atandı. 2004 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve 2007 yılında Üsküdar Devlet Hastanesi genel cerrahi uzmanı kadrolarına tayin oldu. Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi bölümünde Yüksek lisans yaptı.

Türk Cerrahi Derneği Üyeliği, Endoskopik ve Laparoskopik Cerrahi Sertifikası ve İşyeri Hekimliği Sertifikası sahibi olup, ayrıca Genel Cerrahi alanında ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış bilimsel çalışmaları bulunmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilen, evli ve bir çocuk babası olan Uz. Dr. Mehmet CAN; 2017 yılından itibaren Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı görevini yürütmektedir. 

 

  

Uz.Dr. Mehmet Emirhan IŞIK; 1982 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 2006 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2008-2013 yılları arasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlığını aldı. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi  İşletme Bölümünü bitirdi. Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü öğrenimi devam etmektedir. 2014 yılında Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon, 2018 yılında  Enfeksiyon Kontrol Hekimliği sertifikalarını aldı.

2013 yılında Bayburt Devlet Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olarak göreve başladıktan sonra Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tayin oldu. Çeşitli dergilerde yayınlanmış “Bilimsel Yayını” bulunmaktadır. EKMUD ve KLİMİK Derneğine üyeliği mevcuttur. Evli ve 2(iki) kız babası olan, iyi derecede ingilizce bilen Uz.Dr. Mehmet Emirhan IŞIK; 2017 yılı itibariyle halen Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 
Uz. Dr. Tolga BAŞ; 1978 yılında Ordu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu’nun Ünye ilçesinde tamamlayıp 2001 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden  mezun oldu. 2006 ve 2012 yılları arasında Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Branşında uzmanlık eğitimini tamamladı. 2001 yılında ilk görev yeri olan Ordu Korgan Merkez Sağlık Ocağı’nda Sorumlu Hekim olarak çalışırken 2002 yılında Ordu Korgan Devlet Hastanesi’ne Başhekim Yardımcısı olarak atandı. 2003 yılı ve 2004 yılları arasında vatani görevini tamamlamak üzere Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesindeki 50001. Mühimmat Ana Depo Komutanlığı’nda kışla tabipliği yaptıktan sonra 2006 yılına kadar Ordu Korgan Devlet Hastanesi’nde hekimlik görevine devam etti. 2006 yılında uzmanlık eğitimini almak üzere Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistanlık yaparak 2012 yılında Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne uzman hekim olarak atanıp Başhekim Yardımcılığı görevini yaptı. 2013 yılında Sinop İl Sağlık Müdürü olarak göreve geldi. 2014 yılında Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman hekimlik görevine başladı. 2014 yılında Sinop İli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevi sonrası 2015 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev aldı. 2015 ve 2017 yılları arasında Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığına atandı. 2017 ve 2018 yılları arasında Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de Başhekim Yardımcılığı görevini ifa etti. 2018 yılında Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Başhekim Yardımcılığı görevine tekrar başlayan Uz. Dr. Tolga BAŞ, evli ve bir çocuk babası olup Orta derecede İngilizce bilmektedir. Ulusal ve uluslararası birçok yayını bulunmaktadır. Bununla birlikte birçok ulusal ve uluslararası tıp kongrelerinde de yer aldı. Ayrıca 2004 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik ve 50001. Mühimmat Ana Depo Komutanlıkları tarafından Takdirname ödüllerine layık görüldü.