T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

01/06/2020

Manevi Destek


Manevi Destek Birminin Amacı

Hastanemizde talep eden hastalara, hasta yakınlarına ve hastane personeline hastaların iyileşme süreçlerine katkıda bulunmak amacı ile, hastane tarafından belirlenen bir sistem dahilinde moral, motivasyon ve manevi destek sağlamak, dini/manevi konularda danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunmak.

Hukuki Dayanak

Manevi Destek İşbirliği Protokolü, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'te, 663 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'a ve 01.08.1998 tarihli 23420 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Hasta Hakları Yönetmeliği'ne dayanmaktadır.

Çalışma Gün ve Saatleri


Manevi Destek Görevlisi, haftaiçi her gün saat 12:00 - 16:00 saatleri arasında, hastanemizin otel binası E blok 2. katında 216 no lu odada bulunan Manevi Destek Birimi'nde hizmet vermektedir.Dahili numarası:5220

Manevi Destek Görevlimiz

Hastanemizde, Manevi Destek Görevlisi olarak görev yapmaktadır.
Manevi destek görevlimiz Harun Can T.C. Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Dini Danışmanlık ve Rehberlik Bilim Dalı'nda tezsiz yüksek lisans mezunudur.